EUROPA WOBEC ROSNĄCYCH NIERÓWNOŚCI SPOŁECZNYCH, RADYKALIZMÓW I ZAGROŻEŃ GEOPOLITYCZNYCH

SOPOT | 30 września - 2 października 2015
TwitterFacebookLinkedinYoutube
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag
Newsletter

Programowe ABC

GALA OTWARCIA (środa, 30.09.2015)

Gale otwarcia i zamknięcia EFNI odbywają się zgodnie z tradycją w Pawilonie Nowych Idei, specjalnie budowanym na potrzeby Forum na sopockiej plaży, kilkanaście metrów od morza. Po części merytorycznej, podczas której mają miejsce oficjalne wystąpienia, następuje wręczenie Nagrody EFNI, wystąpienie Laureata Nagrody, a następnie – uroczysta kolacja i program artystyczny.

GALA ZAMKNIĘCIA (piątek, 2.10.2015)

Po uroczystym podsumowaniu EFNI i przedstawieniu rekomendacji będących wynikiem dwóch dni obrad następuje odczytanie Deklaracji Sopockiej – przesłania europejskiego biznesu do unijnych i polskich politycznych decydentów. Ważnym punktem Gali jest wystąpienie gościa specjalnego, po którym następuje program artystyczny.

SESJE PLENARNE (czwartek i piątek, 1-2.10.2015)

Sesje plenarne to debaty z udziałem wszystkich uczestników EFNI (podczas sesji nie odbywają się inne wydarzenia programowe). Mają miejsce w Pawilonie Nowych Idei przy Zatoce Sztuki i trwają 1,5 godz. Podczas każdej sesji ostatnie 20 minut poświęcamy na pytania z sali.

PANELE RÓWNOLEGŁE (czwartek i piątek, 1-2.10.2015)

1,5-godzinne debaty odbywające się równoległe – po pięć w tym samym przedziale czasowym. W każdym z paneli ostatnie 20 minut poświęcamy na pytania z sali. Wszystkie odbywają się Centrum Konferencyjnym Sheraton lub w Hotelu Grand.

DEBATY ŚNIADANIOWE I OBIADOWE (czwartek i piątek, 1-2.10.2015)

To okazja do bezpośredniej wymiany opinii i doświadczeń w trakcie dyskusji, które odbywają się przy 10-osobowych stolikach. Podczas  1,5 – godzinnych debat serwowany jest posiłek. Liczba gości ograniczona do 40 osób.

ŚNIADANIE NETWORKINGOWE – INSPIRACJE (piątek, 2.10.2015)

Inspiracje to niestandardowa platforma wymiany doświadczeń i networkingu. To spotkanie z polskimi przedsiębiorcami, którzy odnieśli sukces w działalności gospodarczej dzięki niekonwencjonalnym pomysłom i inspirującym rozwiązaniom. Wydarzenie promujące nowatorskie podejście do biznesu, innowacyjnych menedżerów, międzynarodowe osiągnięcia.

OKRĄGŁE STOŁY – DEBATY ZWIĄZKÓW BRANŻOWYCH (czwartek i piątek, 1-2.10.2015)

Tematyczne wydarzenia przygotowane z myślą o określonym kręgu gości lub branży. Udział w nich odbywa się wyłącznie na podstawie imiennych zaproszeń wystosowanych przez partnera lub organizatora.

PREMIERY KSIĄŻEK (czwartek i piątek, 1-2.10.2015)

W 2013 roku rozpoczęliśmy nową tradycję – zapraszamy panelistów i innych gości Forum do prezentacji uczestnikom EFNI  swoich najnowszych książek. Spotkania mogą odbywać się w formie debat  przy obiedzie, śniadaniu lub kawie.

PREMIERY RAPORTÓW SPECJALNYCH (czwartek i piątek, 1-2.10.2015)

Chcemy, by EFNI stało się nie tylko źródłem, z którego płyną nowe idee, ale też miejscem, gdzie ogłaszane są ważne analizy i rekomendacje. Z myślą o EFNI nasi partnerzy oraz think-tanki przygotowują raporty specjalne poświęcone wybranym, kluczowym dla Europy tematom.

ROZMOWY NOCNYCH MARKÓW (środa i czwartek, 30.09-1.10.2015)

Dyskusje „po godzinach”, czyli po zakończeniu części stricte merytorycznej Forum. W hotelu Sheraton, w Vinoteque oraz w restauracjach InAzia i Rotunda uczestnicy EFNI mają okazję do bezpośredniej rozmowy ze znakomitościami obecnymi na Forum. Poruszane tematy są nieco lżejsze, ale nie mniej ważne niż podczas sesji i paneli. Spotkania odbywają się w swobodnej atmosferze i przy kieliszku wina, bez mikrofonów i moderatorów, w języku polskim lub angielskim (nie przewidujemy tłumaczenia).

ZATOKI DIALOGU (czwartek i piątek, 1-2.10.2015)

Otwarte dla mieszkańców Sopotu i turystów kameralne spotkania z panelistami EFNI. W trakcie  1-godzinnych rozmów na tematy uniwersalne, ale związane z wątkami poruszanymi podczas Forum, uczestnicy mają okazję do bezpośredniej wymiany myśli z wybitnymi autorytetami, liderami gospodarki, polityki, nauki i mediów. Spotkania organizowane w ramach Zatok dialogu odbywają się na świeżym powietrzu, w specjalnie zaaranżowanych przestrzeniach.

WIECZÓR INTEGRACYJNY  (czwartek, 1.10.2015)

EFNI daje możliwość nawiązywania kontaktów i nowych relacji. Służy temu w szczególności otwarta formuła debat śniadaniowych i obiadowych, wieczorne Rozmowy nocnych marków, a także czwartkowy wieczór, podczas którego uczestnicy EFNI mogą poświęcić czas wyłącznie na nieformalne rozmowy i dyskusje. Czwartkowy wieczór uatrakcyjni specjalny program artystyczny.

PRZESTRZEŃ WYSTAWOWA – ZATOKA NOWYCH IDEI

W przestrzeni wystawowej usytuowanej w parku, przy Drodze Nowych Idei Partnerzy EFNI mają możliwość pokazania, jak wyobrażają sobie swoje produkty i usługi za 10 lat, jak według nich będzie wtedy wyglądał świat, jak będą żyli ludzie i co będzie dla nich ważne. Stawiamy na wyobraźnię, nowoczesność i innowacyjność. Zakładamy dowolny sposób prezentacji rozwiązań.