EUROPA WOBEC ROSNĄCYCH NIERÓWNOŚCI SPOŁECZNYCH, RADYKALIZMÓW I ZAGROŻEŃ GEOPOLITYCZNYCH

SOPOT | 30 września - 2 października 2015
TwitterFacebookLinkedinYoutube
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag
Newsletter

Organizatorzy

ORGANIZATOR

Konfederacja Lewiatan logo Konfederacja Lewiatan zabiega o konkurencyjność polskiej gospodarki i sukces polskich przedsiębiorstw. Skupia branżowe i regionalne związki pracodawców oraz kilkudziesięciu członków indywidualnych – łącznie reprezentuje 3900 firm, zatrudniających ponad 830 000 pracowników.Konfederacja Lewiatan reprezentuje pracodawców w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Od momentu powstania, tj. od 1999 r., członkowie i eksperci Lewiatana zaopiniowali ok. 3000 projektów ustaw i rozporządzeń dotyczących różnych sfer gospodarki, zabiegając o uwzględnienie postulatów przedsiębiorców w procesach legislacyjnych, przygotowali też wiele własnych projektów legislacyjnych. Konfederacja Lewiatan jako jedyna polska organizacja pracodawców ma swoje biuro w Brukseli i jest członkiem BUSINESSEUROPE, największej organizacji pracodawców w Unii Europejskiej. Prezydent Lewiatana jest członkinią Rady Prezydentów BUSINESSEUROPE.
Więcej: www.konfederacjalewiatan.pl

WSPÓŁORGANIZATORZY

BUSINESSEUROPE jest wiodącą organizacją promującą politykę prorozwojową na poziomie europejskim, wspierającą firmy z całego kontynentu oraz angażującą się w sprawy które wpływają na ich konkurencyjność. Reprezentuje różnej wielkości firmy z 35 państw europejskich, których krajowe federacje są jej bezpośrednimi członkami. Organizacja ta jest również europejskim partnerem społecznym. Jest traktowana jako głos, przemawiający w imieniu biznesu na całym kontynencie.Obecnym prezydentem BUSINESSEUROPE jest Emma Marcegaglia, która jest również prezesem Marcegaglia Group – przedsiębiorstwa o światowym zasięgu z siedzibą we Włoszech, zajmującego się obróbką stali. Dyrektorem generalnym BUSINESSEUROPE jest Markus Beyrer, który kieruje 45-osobowym zespołem specjalistów w głównym biurze organizacji w Brukseli.Więcej informacji o BUSINESSEUROPE – na stronie internetowej www.businesseurope.eu
SOPOT to nowoczesny kurort z tradycjami. Magiczny klimat nadawały miastu od początku jego istnienia nie tylko urzekające położenie nad morzem oraz secesyjne sanatoria oraz wille, ale także atmosfera zabawy i elegancji, którą wnosili sławni goście odwiedzający kurort. W Sopocie udało się w sposób unikatowy zachować klimat przedwojennej melancholii i połączyć go z dynamicznie z rozwijającym się miastem licznych atrakcji i rozrywek. Dzieje się to za sprawą wyjątkowo bogatego programu kulturalnego oraz nowych możliwości, które zostały stworzone dzięki śmiałym inwestycjom zmieniającym oblicze Sopotu.Dzisiejszy Sopot to nie tylko piaszczysta przepiękna plaża i morze z najdłuższym drewnianym molo w Europie ale także jeden z najpopularniejszch w Polsce deptaków – ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana Monciakiem, to malownicze wzgórza morenowe, to wreszcie liczne parki i drzewa sprawiające, że miasto tonie w zieleni. Dzisiejszy Sopot ma ponad 200 klubów, pubów, dyskotek, restauracji, w tym miejsca kultowe i sławne. Można tam doskonale zjeść, napić się pysznej kawy, spotkać znajomych czy poczytać ulubioną lekturę.