EUROPA WOBEC ROSNĄCYCH NIERÓWNOŚCI SPOŁECZNYCH, RADYKALIZMÓW I ZAGROŻEŃ GEOPOLITYCZNYCH

SOPOT | 30 września - 2 października 2015
TwitterFacebookLinkedinYoutube
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag
Newsletter

Partnerzy

Współorganizatorzy

BUSINESSEUROPE

BUSINESSEUROPE jest wiodącą organizacją promującą politykę prorozwojową na poziomie europejskim, wspierającą firmy z całego kontynentu oraz angażującą się w sprawy które wpływają na ich konkurencyjność. Reprezentuje różnej wielkości firmy z 34 państw europejskich, których krajowe federacje są jej bezpośrednimi członkami. Organizacja ta jest również europejskim partnerem społecznym. Jest traktowana jako głos, przemawiający w imieniu biznesu na całym kontynencie.

Obecnym prezydentem BUSINESSEUROPE jest Emma Marcegaglia, która jest również prezesem Marcegaglia Group – przedsiębiorstwa o światowym zasięgu z siedzibą we Włoszech, zajmującego się obróbką stali. Dyrektorem generalnym BUSINESSEUROPE jest Markus Beyrer, który kieruje zespołem specjalistów w głównym biurze organizacji w Brukseli.

Sopot

SOPOT to nowoczesny kurort z tradycjami. Magiczny klimat nadawały miastu od początku jego istnienia nie tylko urzekające położenie nad morzem oraz secesyjne sanatoria oraz wille, ale także atmosfera zabawy i elegancji, którą wnosili sławni goście. W Sopocie udało się w sposób unikatowy zachować klimat przedwojennej melancholii i połączyć go z dynamicznie z rozwijającym się miastem licznych atrakcji i rozrywek. Dzieje się to za sprawą bogatego programu kulturalnego oraz nowych możliwości, które zostały stworzone dzięki śmiałym inwestycjom.

Sopot to nie tylko przepiękna plaża i morze z najdłuższym drewnianym molo w Europie, ale także jeden z najpopularniejszych w Polsce deptaków – ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana Monciakiem, to malownicze wzgórza morenowe, to wreszcie liczne parki i drzewa sprawiające, że miasto tonie w zieleni. Dzisiejszy Sopot ma ponad 200 klubów, pubów, dyskotek, restauracji, w tym miejsca kultowe i sławne.

 

Patroni Honorowi

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Parlament Europejski

Europejskie Forum Nowych Idei 2015 odbywa się pod patronatem honorowym Parlamentu Europejskiego.

Patroni Instytucjonalni

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. – spółka Skarbu Państwa, utworzona w 1991 r. Odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dziś jest dynamiczną spółką, której strategia i zakres działań opiera się na trzech filarach: innowacje, restrukturyzacja, inwestycje.

Komisja Europejska

Komisja Europejska (KE) to jedna z głównych instytucji Unii Europejskiej. Ma status politycznie niezależnego organu wykonawczego, który dba o interesy UE, przedkładając wnioski ustawodawcze, egzekwując prawo oraz realizując politykę i budżet UE. W Polsce ma swoje Przedstawicielstwa w Warszawie i Wrocławiu. Więcej o działalności KE w Polsce: www.ec.europa.eu/polska

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Partnerzy Strategiczni

MetLife

MetLife istnieje od 1868 r. i jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Oferuje ubezpieczenia na życie, renty kapitałowe, świadczenia pracownicze i usługi zarządzania aktywami. Obsługuje prawie 100 mln klientów, prowadzi działalność w blisko 50 krajach i zajmuje wiodącą pozycję na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Ameryce Łacińskiej, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie.

W Polsce MetLife rozpoczął działalność w 1990 r. jako pierwsze na rynku polskim towarzystwo ubezpieczeń na życie i reasekuracji z udziałem kapitału zagranicznego. Firma oferuje indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie, fundusze emerytalne oraz inwestycyjne, zajmując 3. miejsce pod względem udziału w rynku ubezpieczeń na życie.

PKN ORLEN

PKN ORLEN to lider branży rafineryjno-petrochemicznej w Europie Środkowo-Wschodniej, zarządzający największą siecią stacji paliw w regionie. Koncern konsekwentnie rozwija segment poszukiwań i wydobycia węglowodorów w kraju, a poprzez swoją spółkę ORLEN Upstream Canada jest obecny na jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie rynków wydobywczych Ameryki Północnej. Buduje też aktywa i wzmacnia kompetencje w zakresie kogeneracyjnej energetyki opartej na gazie, której zadaniem jest wzmocnienie efektywności produkcji paliw i petrochemikaliów oraz sprzedaż energii. Sztandarowe inwestycje w tym zakresie to budowa elektrociepłowni parowo-gazowych we Włocławku i Płocku, które do 2017 r wzmocnią potencjał energetyczny Grupy ORLEN o 1,1 GWe.

Grupa PZU

Grupa PZU to największa instytucja finansowa w Polsce i jedna z największych w naszej części Europy. Jest to polska firma obecna również na Litwie, Łotwie, w Estonii oraz na Ukrainie. Grupa oferuje szeroki zakres usług ubezpieczeniowych. Co drugi ubezpieczający się Polak wybiera PZU. Zarządza również funduszami emerytalnymi, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Obecnie Grupa PZU zapewnia bezpieczeństwo i stabilizację finansową 16 milionom klientów. Firma spełnia najwyższe standardy odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania, co potwierdza obecność PZU w składzie indeksu RESPECT – indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Totalizator Sportowy

Totalizator Sportowy jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich spółek, która od prawie 60 lat działa na rynku gier liczbowych i loterii pieniężnych. Dysponujemy siecią ponad 14 tysięcy punktów sprzedaży pracujących w systemie online. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, która stale się rozwija by wyprzedzać potrzeby rynku i klientów, dbając jednocześnie o pełne bezpieczeństwo oferowanych produktów. Cieszy nas to, że dzięki Totalizatorowi Sportowemu rzesze Polaków mogły i nadal mogą cieszyć się z wygranych, setki, jeśli nie tysiące, mogły zrealizować nawet najśmielsze marzenia, a miliony korzystały z obiektów sportowych, które powstały dzięki funduszom przekazywanym przez spółkę.

Dziennik Gazeta Prawna

„Dziennik Gazeta Prawna” to największy polski dziennik prawno-gospodarczy, informujący o najważniejszych wydarzeniach i zjawiskach w gospodarce krajowej i zagranicznej, najnowszych zmianach w prawie, podatkach i finansach. Powstał w 2009 roku w wyniku połączenia dwóch gazet: „Dziennika Polska Europa Świat” (Rignier Axel Springer Polska) i „Gazety Prawnej” (INFOR Biznes). Wydawcą DGP jest INFOR Biznes. „Dziennik Gazeta Prawna” składa się z dwóch grzbietów – białego (Dziennik) o tematyce gospodarczej krajowej i zagranicznej oraz żółtego (Gazeta Prawna) o tematyce prawno-podatkowej.

Grupa Onet.pl

Założona w roku 1996 Grupa Onet.pl to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce i jednocześnie lider polskiego internetu. Spółka jest częścią grupy Ringier Axel Springer Media, której serwisy docierają każdego miesiąca do ponad 15,5 mln użytkowników w kraju. Portal Onet.pl oferuje wiele rozbudowanych serwisów tematycznych, które w większości są liderami rynkowymi w swoich kategoriach. Ponadto do Grupy Onet.pl należą inne wiodące serwisy m.in. NK.pl, porównywarka cen Skąpiec.pl, serwis randkowy  Sympatia.pl; lokalizator internetowy Zumi.pl, serwis wideo na żądanie VoD.pl, platforma wideo Onet.tv oraz rozrywkowa Plejada.pl.

Telewizja Polska S.A.

Telewizja Polska SA – jako spółka Skarbu Państwa – jest nadawcą publicznym działającym na mocy ustawy o radiofonii i telewizji. W portfolio Telewizji Polskiej znajduje się 13 programów, w tym cztery w jakości  HD. Są to: TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Regionalna, TVP INFO, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Sport HD, TVP Historia, TVP HD, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP ABC i Belsat TV. Udostępniane są także kanały internetowe, takie jak TVP Parlament, oraz specjalne programy okazjonalne dostępne na urządzeniach mobilnych i poprzez telewizję hybrydową. Jako jedyny nadawca w Polsce TVP nadaje program regionalny, który w ramach TVP Regionalnej tworzy 16 oddziałów terenowych TVP.

Partner Gali Otwierającej

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. jest jedną z największych i najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród w zakresie innowacyjności – Bank otrzymał  tytuł magazynu EMEA Finance „Najbardziej Innowacyjnego Banku w Europie Środkowej”. Od 17 lat Pekao jest Bankierem WOŚP, poprzez „Pekao Project Room” wspiera młodych artystów, a w 2015 r. Bank zaangażował się w projekt rozwoju przedsiębiorstw społecznych w Polsce „Społeczny Start Up”.

Partnerzy Główni

Biznes.pl

Biznes.pl to medium oferujące każdego dnia dziesiątki publikacji biznesowych, przygotowanych przez zespół dziennikarzy i ekspertów, dostępnych na ekranie smartfonu, tabletu i komputera. Serwis to także narzędzia finansowe , m.in.: notowania giełdowe, możliwość tworzenia własnych portfeli inwestycyjnych, alerty dla spółek oraz gra giełdowa.

BMW

BMW Group z markami BMW, MINI oraz Rolls-Royce, jest światowym liderem producentów  samochodów i motocykli segmentu premium. Oferuje również usługi finansowe i z zakresu mobilności. Źródłem sukcesu BMW Group jest długofalowe planowanie oraz działanie w sposób odpowiedzialny – zgodnie z zasadami  zrównoważonego rozwoju w aspekcie społecznym i ochrony środowiska.

Citi Handlowy

Citi Handlowy (Bank Handlowy w Warszawie SA) łączy tradycję polskiej bankowości z nowoczesnością. Jako część Citi – jednej z największych instytucji finansowych na świecie – aktywnie wspiera ekspansję zagraniczną Klientów (Program Emerging Market Champions). Bank pozostaje liderem rynku kart kredytowych oraz bankowości prywatnej, jako pierwszy w Polsce wdrożył i realizuje koncepcję bankowości Smart.

Discovery NETWORKS CEEMEA

Discovery NETWORKS CEEMEA to oddział Discovery Communications, największego nadawcy płatnej telewizji na świecie, docierającego do 3 mld widzów ogółem w ponad 220 krajach. Od 30 lat Discovery zaspokaja ciekawość i angażuje widzów za pośrednictwem takich kanałów, jak Discovery Channel, TLC, ID, Animal Planet i Discovery Science. Firma posiada pakiet większościowy w Eurosport International.

Forbes

FORBES jest największym i najbardziej prestiżowym miesięcznikiem o tematyce gospodarczej w Polsce. Rozmawiamy z liderami biznesu, przedstawiamy ich firmy, analizujemy trendy makroekonomiczne i publikujemy unikalne rankingi. Każde wydanie FORBESA stanowi źródło inspirującej wiedzy, tłumaczy zjawiska zachodzące w świecie biznesu i jest po prostu interesującą lekturą.

France 24

Intel

Intel jest światowym liderem w dziedzinie krzemowej innowacji, opracowuje technologie, produkty i inicjatywy, które ulepszają ludzką pracę i życie. To największy na świecie producent układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów. Pasją firmy jest tworzenie technologii, które zmieniają świat i przesuwają  granice innowacji.

Microsoft

Microsoft jest dostawcą usług i urządzeń dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych. Wśród sztandarowych produktów firmy znajduje się system operacyjny Windows oraz Microsoft Office. Posiada kompleksową ofertę zarówno infrastruktury cloud computing, jak i platformy programistycznej oraz aplikacji w chmurze obliczeniowej. Zatrudnia blisko 100 tys. specjalistów, w tym około 350 osób w Polsce.

Newsweek

Newsweek jest najchętniej czytanym tygodnikiem opinii w Polsce. Zespół redakcyjny, kierowany przez Tomasza Lisa, zapewnia czytelnikom aktualny obraz polityki, gospodarki, nauki i kultury. Newsweek wyróżnia odważne podejście do nowych i trudnych tematów społecznych. Jako pierwszy tygodnik opinii w Polsce opublikował wersję magazynu na tablety i smartfony.

Orange Polska

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce i jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Europie Środkowej. Posiada największą w Polsce infrastrukturę techniczną, wspierającą świadczenie usług z zakresu telefonii stacjonarnej i komórkowej oraz transmisji danych. W oparciu o nią świadczy usługi w najnowocześniejszych technologiach dla 20 mln klientów.

PKP SA

PKP SA odgrywa dominującą rolę w Grupie PKP, pełniąc nadzór właścicielski nad jej spółkami. Jest też właścicielem jednej z największych baz nieruchomości w Polsce. Jej majątek stanowi ok. 100 tysięcy nieruchomości. Istotnym elementem działalności PKP S.A. i jej ustawowym obowiązkiem,  jest prowadzenie procesu prywatyzacji spółek z Grupy PKP.

Parkiet

Dziennik specjalistyczny ukazujący się w nakładzie ogólnopolskim, poświęcony gospodarce, rynkowi kapitałowemu i finansom. Od ponad 20 lat wspiera decyzje inwestorów i specjalistów związanych z rynkiem kapitałowym. Dostępny w wydaniu papierowym, poprzez e-wydanie i aplikację mobilną oraz serwis parkiet.com.

 

 

Silvermedia

Silvermedia to innowacyjna firma IT, której misją jest dążenie do transferu polskiej nauki do biznesu. Firma jest twórcą unikalnych systemów telemedycznych oraz algorytmów wspierających diagnostykę i terapię pacjenta.

Partnerzy Wspierający

AMS

Największa firma reklamy out of home (OOH) w Polsce. Działa w obszarze klasycznego i cyfrowego OOH (CityINFOtv). Oferuje skuteczne kampanie reklamowe tworzone w oparciu o nowoczesne narzędzia na ponad 28 tys. powierzchni ekspozycyjnych.

Bloomberg Businessweek Polska

Ponad 100 stron cennych informacji biznesowych, fachowych analiz i komentarzy ekspertów. „Bloomberg Businessweek Polska” dostarczy Ci  wiedzę niezbędną w podejmowaniu kluczowych decyzji finansowych.  Już dziś poznaj sylwetki cenionych przedsiębiorców, strategie działalności biznesowych oraz zjawisk gospodarczych.

 

 

Gazeta Wyborcza

„Gazeta Wyborcza” jest najchętniej kupowaną i czytaną opiniotwórczą gazetą w Polsce. Powstała w 1989 roku. Dziś jej treści dostępne są w wydaniach papierowych, online – w e-wydaniach i na Wyborcza.pl oraz na urządzeniach mobilnych.

Havas

Havas Worldwide w Polsce – czołowa i utytułowana grupa agencji komunikacji reklamowej, PR, content marketingu, activation i digital, która łącząc kreatywność, media i innowacje, buduje znaczące relacje pomiędzy markami i ludźmi.

Liberté!

„Liberté!” to czasopismo i think tank, którego misją jest pełnienie funkcji rzecznika społeczeństwa otwartego i liberalnych poglądów gospodarczych w Polsce oraz organizowanie ruchu społecznego wokół tych idei. Wydawcą periodyku jest Fundacja Industrial z Łodzi.

McCANN Worldgroup

McCANN Worldgroup to wiodąca grupa komunikacyjna w Polsce. W jej skład wchodzi 5 agencji: reklamowa, digitalowa, shopper, field & event marketingu, PR i produkcyjna. Współkreujemy  i rozwijamy polski rynek reklamowy od momentu jego powstania, czyli od ponad 20 lat.

PAP

Polska Agencja Prasowa to największa agencja informacyjna w Polsce. Całą dobę, 7 dni w tygodniu 200 dziennikarzy, 40 fotoreporterów i 10 operatorów kamer przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje i przedsiębiorcy.

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Wydobywczego

PZPPW zrzesza firmy działające w obszarze poszukiwań i wydobycia surowców naturalnych. Celem organizacji jest ochrona praw i reprezentowanie interesów pracodawców oraz dążenie do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

PSSE oferuje inwestorom atrakcyjne działki z pełną infrastrukturą, na których można prowadzić działalność na preferencyjnych zasadach. Posiada kadrę doświadczoną we współpracy z zagranicznymi inwestorami, w zarządzaniu terenami przemysłowymi i projektami unijnymi.

Puls Biznesu

Puls Biznesu to ogólnopolski dziennik gospodarczo-biznesowy, najbardziej opiniotwórcze medium w Polsce. Puls Biznesu dostarcza codziennie swoim czytelnikom fachowych informacji z wielu branż.

PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej a także, importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.

Starcom MediaVest Group

Starcom MediaVest Group (SMG) zajmuje się tworzeniem skutecznych rozwiązań biznesowych w obszarze komunikacji marketingowej. Jest częścią holdingu Publicis. SMG jest najbardziej efektywną agencją w Polsce według Effie Global Index 2015.

Warsaw Business Journal Observer

Warsaw Business Journal Observer to anglojęzyczny miesięcznik niezbędny liderom biznesu, którzy chcą trzymać rękę na pulsie i znać najważniejsze trendy, sektory i osobowości polskiej gospodarki. Obecny na rynku od 1994r.

Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki

Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki  wypowiada się w imieniu prywatnych inwestorów z sektorów wytwarzania i obrotu energią elektryczną, ciepłem  i gazem, energetyki konwencjonalnej oraz odnawialnej. Jest członkiem Konfederacji Lewiatan od 2005 roku.

Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan

Organizacja zrzeszająca najaktywniejsze firmy IT w Polsce, wspierająca członków w kontaktach z administracją państwową i terytorialną. Promuje transformacyjną rolę ICT w rozwoju gospodarki, społeczeństwa i innowacyjnych praktyk wykorzystania technologii IT.

Związek Pracodawców “Transport i Logistyka Polska”

Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” zrzesza liderów branży Transport-Spedycja-Logistyka oraz wiodące firmy działające na jej rzecz. Celem TLP jest reprezentowanie wspólnych interesów członków związku oraz kreowanie właściwego wizerunku polskiego transportu drogowego.

Partnerzy Merytoryczni

Ashoka

Ashoka to międzynarodowa organizacja pozarządowa wspierającą innowatorów społecznych. Przyczynia się do redukcji biedy, poprawy poziomu i dostępności edukacji oraz opieki zdrowotnej, zwiększenia klarowności władz publicznych i fuzji społeczeństw.

Aspen Institute Prague

Aspen Institute Prague to środkowoeuropejska filia globalnej sieci think tanków, które tworzą niezależną platformę spotkań i współpracy interdyscyplinarnej czołowych przedstawicieli biznesu, nauki, sztuki, polityki, sportu oraz sektora pozarządowego.

Centrum Stosunków Międzynarodowych

Centrum Stosunków Międzynarodowych to niezależny, pozarządowy ośrodek zajmujący się polityką międzynarodową. Prowadzi działalność badawczą i edukacyjną, wydaje publikacje, organizuje konferencje i spotkania, uczestniczy w projektach międzynarodowych.

demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej

Fundacja demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej jest niezależnym, międzynarodowym ośrodkiem idei, którego misją jest analiza działania Unii Europejskiej oraz szukanie możliwych odpowiedzi na stojące przed nią wyzwania.

ECFR

ECFR jest utytułowanym, międzynarodowym think tankiem, który prowadzi niezależne badania na aktualne tematy polityki międzynarodowej, tworzy platformę do dyskusji oraz wymiany poglądów dla europejskich decydentów, intelektualistów i ekspertów.

Instytut Spraw Publicznych

ISP to niezależny think tank, który prowadzi badania naukowe oraz przygotowuje ekspertyzy i rekomendacje dla instytucji publicznych i rządowych. Przyczynia się do poprawy jakości życia w Polsce i wzmocnienia jej pozycji na arenie międzynarodowej.

Polityka Insight

Centrum analityczne POLITYKA INSIGHT to pierwszy w Polsce, codzienny serwis analiz gospodarczo-politycznych. Czytają nas ministrowie, prezesi wiodących firm i ambasadorowie akredytowani
w Polsce. Serwis ukazuje się również po angielsku.

Res Publica Nowa

Fundacja jest wydawcą tytułu Res Publica Nowa, a także think tankiem specjalizującym się w tematyce polityki międzynarodowej, politykach miejskich oraz polityce kulturalnej. Wydaje czasopisma Visegrad Insight oraz Magazyn Miasta.

THINKTANK

THINKTANK, ośrodek dialogu i analiz, ma na celu wzmacnianie debaty publicznej w Polsce, stanowi platformę refleksji i wymiany wiedzy między liderami biznesu i administracji. Prowadzi badania, publikuje raporty i analizy, w których opisuje najważniejsze trendy z zakresu zarządzania, przywództwa i polityki państwowej.

Global Compact w Polsce – Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact

Global Compact w Polsce jest krajową siecią United Nations Global Compact. Jako największa, globalna inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ,  wypracowuje praktykę działania biznesu na całym świecie w oparciu o standardy ONZ. Skupia ponad 12000 firm i instytucji w 170 krajach.

World Academy of Art and Science

Światową Akademię Sztuki i Nauki tworzy 730 niezależnych członków pochodzących z różnych kultur, o różnych narodowościach i zajmujących się różnymi dyscyplinami. Akademia służy jako forum do omawiania kluczowych problemów ludzkości wolne od ograniczeń czy granic politycznych.