EUROPA WOBEC ROSNĄCYCH NIERÓWNOŚCI SPOŁECZNYCH, RADYKALIZMÓW I ZAGROŻEŃ GEOPOLITYCZNYCH

SOPOT | 30 września - 2 października 2015
TwitterFacebookLinkedinYoutube
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag
Newsletter

AKCENTY ARTYSTYCZNE TOWARZYSZĄCE EFNI

MUZYCZNE AKCENTY

Podczas Gali otwarcia wystąpił Aleksander Dębicz, wszechstronny polski pianista i improwizator, swobodnie poruszający się w różnorodnych stylach muzycznych.

Aleksander Dębicz

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat polskich i zagranicznych konkursów. Występował w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Rumunii, we Włoszech i w Austrii. Jego debiutancka płyta wydana przez Warner Classics – „Cinematic Piano” – dowodzi jego pasji do muzyki filmowej i improwizacji oraz talentu kompozytorskiego. Muzyczne poszukiwania Aleksandra Dębicza obejmują nie tylko działalność solową, lecz także kameralistykę. Współpracuje ze śpiewakami i wokalistami ze sceny muzyki rozrywkowej. Bierze również udział w projektach pozostających w stylistyce jazzu oraz popu.
Debicz

 

W czwartkowy wieczór zagrał dla nas i zaprosił do tańca litewski zespół The Schwings.

Repertuar tej grupy to mieszanka swingu, vintage happy jazzu oraz gypsy jazzu. The Schwings wyróżnia się autentycznością, oryginalnym brzmieniem oraz wyjątkowym kontaktem z publicznością. Ich definicja to pulsujący rytm, emocje i niestandardowa kombinacja instrumentów.
10300156_763057930405846_7743112600400199061_n

 

W piątkowy wieczór wystąpiło Jazz Trio.

Ten wyjątkowy zespół tworzą absolwenci prestiżowego Instytutu Jazzu w Katowicach. Jego założycielem jest jeden z najbardziej utalentowanych polskich saksofonistów -  Daniel Polkowski.  Fantastycznie łączą współczesny lounge ze swingiem i soulem z lat 50, 60 i 70.  Mają za sobą wiele występów na prestiżowych wydarzeniach.

 

WYSTAWA MARE NOSTRUM

Co roku EFNI towarzyszy wystawa tematyczna, którą mogą oglądać uczestnicy EFNI, mieszkańcy Sopotu i turyści. W tym roku przedstawiliśmy „Mare Nostrum”  – cykl zdjęć Massimo Sestiniego, włoskiego fotografa, który od ponad 30 lat uwiecznia ważne wydarzenia.
Prace nad „Mare Nostrum” Massimo Sestini rozpoczął w 2014 roku, towarzysząc włoskiej marynarce podczas akcji ratunkowych afrykańskich imigrantów.
Zdjęcia przedstawiają uciekinierów z Afryki, którzy próbują nielegalnie dostać się do Europy. To mężczyźni, kobiety i dzieci podejmujący niebezpieczną walkę o nowe życie.
203495_0002_3624263 (1)